Slovenski rokometaši z uvrstitvijo v polfinale evropskega prvenstva

Slovenski rokometaši so se na evropskem prvenstvu do 20 let v Celju uvrstili v polfinale. Za ta dosežek so premagali Islandijo s 25:21. Njihovi naslednji nasprotniki bodo zastopali portugalski rokometaši. Drugi polfinalni par bo Nemčija in Francija. Slovenija je po treh zmagah v skupinskem delu potrebovala le eno zmago v drugem delu EP, da bi si zagotovila boj za medalje.

Po prvem polčasu so gostitelji prvenstva vodili za štiri gole, na začetku drugega polčasa razliko še povečali na šest golov, a se jim je nato v končnici malo ustavilo, kljub temu pa so se zasluženo uvrstili v polfinale. Domača reprezentanca je tokratno tekmo odigrala v dvorani Zlatorog, nastopila pa je brez poškodovanega kapetana Tilna Kosija, ki ga je zamenjal Gašper Horvat. V slovenskem taboru upajo, da bo Kosi še lahko pomagal moštvenim kolegom.

Po štiri zadetke so za Slovenijo dosegli Kristjan HorženGrega Ocvirk in Domen Novak.