Kopitar zaslužen za zmago Los Angeles Kingsov

Hokejisti Los Angeles Kings so danes zjutraj v domači dvorani v severnoameriški ligi NHL premagali Detroit s 4:1. Gol in kar tri podaje je dosegel Anže Kopitar. Letos je dal že 29 golov in 51 podaj in je po sanjskem večeru z 80 točkami sedmi najboljši strelec lige.

V deveti minuti tekme je s podajo Anžeta Kopitarja Detroitu zadal gol Paul La Due. Po 45 sekundah zadnje tretjine je izenačil Gustav Nyquist. Kopitar je v 47. minuti dosegel gol za 2:1. V 49. minuti pa je pomagal do golov še Tylerju Toffoliju in Dustinu Brownu, ki sta zadela v razmaku 18 sekund.

Kralji so se z zmago povzpeli na sedmo mesto v zahodni konferenci. Po prostem dnevu bo naslednji tekmec v dvorani v Los Angelesu New Jersey, ki je na osmem mestu vzhoda in prav tako nujno potrebuje točke za končnico.